Home › Cechy, które powinien mieć dobry adwokat

Cechy, które powinien mieć dobry adwokat

W dobie teraźniejszych lat, w których rynek usług prawnych jest znacznie nasycony. Przebieg znajdywania dobrego adwokata jest dosyć trudny. Szczególnie jeśli nie mamy wiedzy w dziedzinie prawa. Naturalnie najlepiej jest wyselekcjonować swojego specjalistę na zlecenie rodziny lub przyjaciół. Jednak co w ewentualności kiedy nie mamy takiej opcji? Opisujemy jakie cechy powinien posiadać odpowiedni adwokat!

Po pierwsze adwokat powinien być zainteresowany w swoją pracę. Możemy to zweryfikować już po pierwotnym kontakcie.

Jak specjalista nie ma dla nas czasu na wyłączne meeeting lub zbywa nas mailami, nie ma sensu podnosić z nim współpracy.

W takich przypadkach nie możemy czekać na to, że adwokat przyłoży się do rozwikłania naszych interesów. Dodatkową kwestią, na którą musimy zwrócić naszą uwagę są jego umiejętności analityczne. Jeżeli adwokat w szybkim czasie przedstawi nam możliwości działania podpartej odpowiednimi dokumentami możemy stwierdzić, że zna się na rzeczy. W podatku musi powołać się na szczegółowe akty prawne oraz przypadki podobnych spraw. Powinniśmy zweryfikować pisma, które adwokat wysyła w naszym imieniu. Niestety nie jesteśmy nigdy pewni co do ich jakości. Czasem bywa tak, że wysyłane dokumenty mogłyby zostać zredagowane w bardziej udany sposób. Ostatnią rzeczą do której powinniśmy przywiązać uwagę jest metodyczność poczynań prawnika. Powinien on znaleźć korzystną drogę pracy oraz do końca rozprawy się jej trzymać. Jeśli w ciągu przewodu prawnego jego zdanie kilkakrotnie sięzmienia lub proponuje nam alternatywne sposoby wyjścia z sytuacji, możemy podejrzewać, że nie daje sobie rady z podjętą sprawą..


<< Poprzedni
Następny >>