Home › Zastosowanie podnośników koszowych

Zastosowanie podnośników koszowych

Produkcja filmowa kojarzy nam się głównie z planem filmowym, kamerami a także konstrukcjami naśladującymi scenariuszową rzeczywistość. Od czasu do czasu w internecie wyłaniają się obrazy z nagrywania scen w mieście, czy autobusów służących aktorom za garderoby. Jednak realizacja filmu jest dużo bardziej złożonym interesem.

Chcąc mu się bardziej przyjrzeć, należy zwrócić uwagę na rzecz jego kwestii technicznych.

Bez specjalnego oprzyrządowania nie powstało by bowiem żadne dzieło filmowe. Dzisiaj przedstawiamy kilka realizacyjnych faktów ze świata filmu!

Realizacja produkcji wielokrotnie wiąże się z koniecznością realizowania szeregu działań na wysokościach.

Pomyślmy chociażby montaż scenografii czy sceny kręcone z górnej perspektywy.

Ekwipunkiem, który umożliwia tego typu prace są podnośniki koszowe. Te urządzenia znacząco ułatwiają pracę ekspertów filmowych. Podnośniki koszowe wykorzystywane są do napomnianego wcześniej montażu czy też demontażu scenografii. Dzięki nim można także urzeczywistniać wyjątkowe ujęcia. Ale to nie wszystko kaskaderskie sceny w których aktor jest na dużej wysokości, są również wspomagane przez wynajęcie podnośnika koszowego. Często okazuje się, że za pomocą specjalistycznych kamer czy dronów nie udaje się nakręcić tak dobrej jakości materiału filmowego, jak za pomocą podnośników koszowych. W ostatnim okresie nagrywając jeden z polskich seriali we Wrocławiu, użyto podnośnika koszowego w celu naświetlenia pomieszczeń.

Polegało to na zamontowaniu mocnych lamp na podnośniku naświetlając sceny od zewnątrz..